İzmir efes şirince meryemana turu

EŞSİZ HAZİNE EFES ANTİK KENTİ'NDE ZAMANDA YOLCULUK YAPMAYA NE DERSİNİZ?

REZERVASYON & BİLGİ

0850 371 95 35 // 0232 388 30 33

0549 388 30 38 // 0545 388 30 35 // 0545 388 30 33 // 0546 209 29 88

İlk olarak İzmir'den sabah saat 08:00'da hareket ediyoruz, yolda verdiğimiz molanın ardından Selçuk ilçesine varıyoruz. İlk ziyaret noktamız ilçeye 9 km uzaklıkta olan Bülbül dağındaki Meryem Ana Evi oluyor.

 

Meryem Ana Evi 1891 yılında Lazarist papazlar tarafından keşfedilmiş ve Papa VI. Paul’un 1967’deki ziyaretinden sonra Hristiyanlar için haç merkezi olarak kabul edilmiştir.  Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kâğıtlarını bırakıyorlar ve Kutsal Çeşmeden su içip ardından bir dönemin metropolü sınıfında tamamen mermerden yapılmış Efes Antik Şehri'ne gidiyoruz. Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsus Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları ve günümüze kadar gelen antik tiyatroyu görüyoruz.

 

Ardından Öğlen yemeğimizi yemek için Selçuk’ta bulunan restoranımıza geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından  Artemis Tapınağı'nı panoramik  olarak görüp Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsa Bey Camii'yi ziyaret edip 10 Km lik bir kısa bir yolcuğun ardından Şirince’ye ulaşıyoruz.

 

Yunan yazar Dido Sotiriou’nun "Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği" eski Rum köyü Şirince. Otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz ücretsiz olarak tadına bakabilir ve alışveriş yapabililirler. Şirince gezimizin ardından Efes Şirince Meryem Ana Turu'nu tamamlamış oluyoruz ve başka bir GEZİPORT organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıp İzmir'e dönüyoruz.

HAREKET NOKTALARIMIZ:
Karşıyaka Anıt Önü
Bornova Metro Önü
Şirinyer Migros Önü
Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü

NOT: Hareket saatleri ve rehberimizin numarası 1 gün önce sizlere SMS yolu ile bildirilecektir.

Dahil Olan Hizmetler

1. Ulaşım
2. Profesyonel Rehberlik Hizmeti
3. Gezi Sigortası
4. Acente Refakati

Dahil Olmayan Hizmetler

1. Öğlen Yemeği ve Sabah Kahvaltısı
2. Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

2022 Yılı Müze Giriş Ücretleri
Meryem Ana Giriş: 15 TL (Öğrenci 10 TL)
Efes Antik Kenti: Müzekartı olan misafirlerimiz ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirler. Olmayan misaflerimiz ise yetişkin 60 TLöğrenci 30 TL karşılığında müze kartı edinip 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabilirler.  

(Öğrenci misafirlerimizin mutlaka öğrenci kimlik kartlarının yanında olması gerekmektedir.)

 


www.geziport.com.tr


sirinceturu.com A grubu 9785 Belge Numaralı TÜRSAB üyesi olan GeziPort Turizm projesidir.
Copyright © 2017 | İzmir Çıkışlı Şirince Efes Meryemana Turu | 0232 388 30 33 | İzmir Çıkışlı Turlar | GEZİPORT Tüm Hakları Saklıdır.


 Web Tasarım: İWA
SATIN AL

Online Bilet almak için Satın Al butonuna tıklayınız !